Brüsszeli utazás

Másfél éve működik iskolánkban a Járóka Lívia Tehetségmentő Egyesület, amely a hátrányos helyzetű tanulókat támogatja, edzési és versenyeztetési lehetőséget biztosítva számukra a labdarúgás területén. Az egyesület vezetője, Járóka Lívia – aki az Európai Parlament alelnöke – meghívta csapatunkat Brüsszelbe egy parlamenti látogatásra, valamint egy barátságos mérkőzésre a parlamenti képviselőkkel. A gyerekek nagy várakozással tekintettek az utazás elé. A legnagyobb izgalmat a repülés jelentette számukra. A programunk tartalmazta a brüsszeli városnézést, fogadta küldöttségünket a brüsszeli magyar nagykövet, és részt vettünk civil fórumokon, amelyeken a roma társadalom felzárkóztatásának bemutatását tűzték napirendre. Lívia személyesen kalauzolta a tanulókat és mutatta be az otthoni életüket, az egyesület munkáját, eredményeit. A tanulókat ajándékcsomaggal lepte meg: mezeket, nadrágokat és futballcipőket kaptak a fiúk a képviselő asszonytól. A fent említett barátságos meccsen a tiszavasvári csapat – amelyet Sógor Csaba európai parlamenti képviselő (RMDSZ) is erősített – magabiztos, 7-3-as győzelmet aratott a lelkesen küzdő képviselők csapata felett. Négy csodálatos napot töltöttünk kint, amelyet áprilisban az ígéretek szerint egy edzőtábor fog követni. Nyolc tanuló vett részt a kiránduláson: Lakatos Dániel, Lakatos József, Lakatos Gyula, Lakatos Vilmos, Vadászi Vilmos, Szabó Gábor, Lakatos Máté és Balogh Alexander.  Kísérőként Rostás János, id. Vadászi Vilmos, Szabó Zoltán igazgató úr és Szabó Pál testnevelő utazott a gyerekekkel.